نگهداری از مبلمان چرمی

نگهداری از مبل چرمیمبلمان چرمی کالایی است که اگر خوب از آن مراقبت شود دوام بسیار بالایی دارد و زیبایی خود را برای مدتی نسبتا طولاتی حفظ خواهد کرد. در این یادداشت نکاتی وجود دارد که رعایت آنها ماندگاری مبل چرمی را تضمین خواهد کرد.

چگونه مبلمان چرم را تميز كنيم؟

1- با پارچه اي نرم و خشك یا جاروبرقی گرد و خاك روي مبل را هر هفته يك بار تمیزكنيد. برای تمیز کردن درزها از ابزارهای مناسب جاروبرقی استفاده نمایید.

2- اگر لکه‌اي خيلي عميق روي چرم درست شده، سعي نکنيد هر طور شده آن را از بين ببريد چون ممکن است به خود چرم آسيب بزنيد.

3- در صورت تماس مایعات با چرم مبل، آن را به سرعت پاك و خشک کنید.

4- هر چند ماه يک بار، محصولات چرمي خود را با واکس چرم چرب کنيد. واکس چرم ماده مخصوصي است که براي همين محصول ساخته شده و مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي محصول‌هاي چرمي تهيه کنيد. واکس معمولي، در درازمدت باعث خورده شدن سطح چرم مي‌شود.

5- اگر ماده‌اي روي چرم ريخته که با دستمال خشک پاک نمي‌شود، با کف صابون و يک اسفنج، به آرامي روي سطح چرم بکشيد و لکه را پاک کنيد و بعد با يک دستمال خشک، چرم را خشک کنيد.

گرما و نور خورشید چرم را خراب میکنند

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن، اغلب بر اساس راحتی و زیبایی در نظر گرفته می‌شود. اگر شما مبلمان چرمی خود را نزدیک یک خروجی گرما یا هر نوع منبع گرمای دیگری قرار دهید، خطر آسیب دیدن مبلمانتان را ایجاد کرده‌اید. درصورتی‌که مبلمان برای مدت زمان طولانی در کنار این دریچه‌های گرمایی، رادیاتورها، و بخاری‌ها، قرار داده شود، ممکن است خشک شده و از بین برود . بعلاوه، قرارگیری مقابل نور خورشید نیز می‌تواند مبلمان شما را خشک و خراب کند.

کپی روزنامه و مجلات روی چرم

مجلات، روزنامه‌ها  زمانی که در تماس با وسایل چرمی قرار گیرند، می‌توانند به آن رنگ بدهند.

مبل مکان بسیار مناسبی برای خواندن مجلات و روزنامه است. بهتر است بدانید که برخی از مجلات و روزنامه ها در تماس با چرم کپی از مطالب خود را به یادگار خواهند گذاشت. یک کپی از اطلاعات چاپ شده روی مبل که مطلوب شما نیست.

برچسب ها :
مبل چرمی نگهداری از مبل چرمی مبل چرم تمیز کردن چرم نگهداری از مبل چرمی